Warsztaty z treningu pamięci fotograficznej

23 i 24 listopada zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na warsztaty z treningu pamięci fotograficznej w ramach zajęć z serii „Innowacyjnych technik uczenia się”. Na zajęcia zapraszamy na godz. 16:00 do Rodzinnego Domu Restauracyjnego „Kto wypuścił skowronka?”, ul. Borkowska 32, Kraków.

Każdy chyba chciałby mieć niezawodną pamięć i pamiętać na zawsze raz przeczytane informacje albo posiadać tak żywą i wierną pamięć, by w ogóle nie musieć się uczyć i wkuwać setki wiadomości. Umiejętności takie wykazują osoby z tzw. „pamięcią fotograficzną”.

Warsztaty mają za zadanie zapoznać uczestników z technikami stymulującymi proces zapamiętywania, który znacząco wpływa na jakość twórczego myślenia i poprawę koncentracji. Dzieci poprzez ćwiczenia i zadania pamięciowe nauczą się jak usprawnić swoją działalność w obszarze edukacyjnym, zawodowym i osobistym.

Celem tego programu edukacyjnego ma być odkrycie przed dziećmi i rodzicami ogromnych, nieodkrytych możliwości oraz podniesienie ich wiary w siebie.